Početna Sport Fudbaleri “Vojvodine” slavili protiv “Rada” u gostima

Fudbaleri “Vojvodine” slavili protiv “Rada” u gostima

0

Fudbaleri “Vojvodine” pobedili su juče na Banjici ekipu “Rada” sa 2:1, u 18. kolu Superlige Srbije.

Strelci su bili Topić i Stojković za “Vojvodinu”, a Perendija za Rad.

U 21. minutu penal za “Rad” je izveo Perendija i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

“Vojvodina” je ubrzo izjednačila na 1:1. Slobodan udarac sa oko 30 metara iskosa je izveo Drinčić, a u šesnaestercu “Rada” je odlično skočio Topić i glavom prosledio loptu u mrežu.

“Voša” je preokrenula rezultat u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Drinčić je započeo kontranapad i dodao loptu do Bojića, koji je odlično proigrao Stojkovića, a on je najpre zaobišao istrčalog golmana Markovića, potom fintom prevario i jednog odbrambenog fudbalera “Rada” koji je pokušao da ga sustigne, a onda sa tri metra lako pogodio nebranjeni gol.

Drugo poluvreme prošlo je bez golova. U 82. minutu je dosuđen penal za “Vojvodinu”. U šesnaestercu “Rada”, Nešković se driblingom oslobodio Petrovića, koji ga ja faulirao, pa je sudija Aleksandar Živković dosudio jedanaesterac.

Penal za “Vojvodinu” je izveo Topić i šutirao u golmanovu levu stranu, ali je Marković odbranio.

“Vojvodina” se tako učvrstila se na drugoj poziciji, ima 39 bodova, dok je prva “Crvena Zvezda” sa 46.