Početna Sport Košarkaši Vojvodine bolji od Novog Pazara

Košarkaši Vojvodine bolji od Novog Pazara

0

U 7. kolu Košarkaške lige Srbije, Vojvodina je u maloj dvorani SPENS-a savladala Novi Pazar sa 96:84.

Gosti su bolje otvorili susret u Novom Sadu, i pre svega dobrim šutem sa distance brzo stekli prednost koja je bila u njihovim rukama do kraja prve četvrtine.

Vojvodina je u nastavku zaigrala angažovanije u odbrani i do poluvremena preokrenula rezultat u svoju korist, pa ja na pauzu otišla sa 7 poena prednosti, bilo je 50 : 43. U drugom poluvremenu bio je to egal meč, sve do poslednje četvrtine, kada je duža klupa Vojvodine prelomila utakmicu za konačnih 96:84.

Čak petorica igrača bili su dvocifreni u ekipi Vojvodine, a najistaknutiji Rakićević sa 20, i kapiten Ljubičić sa 19 poena, dok je u redovima Novog Pazara Stanković postigao 20 poena, a američki internacionalac Bojd 18.

Ekipu Vojvodine naredne sedmice očekuje gust raspored u okviru novog balona regionalne ABA 2 lige koji će biti održan na Zlatiboru. U sredu igraju sa severnomakedonskim Pelisterom, u petak sa slovenačkim Heliosom, a u nedelju sa crnogorskom Sutjeskom.

Izvor: rtv.rs/Lazar Karanov