Početna Sport Košarkaši Vojvodine poraženi od Tamiša

Košarkaši Vojvodine poraženi od Tamiša

0

Košarkaši Vojvodine poraženi su od Tamiša, rezultatom 71:68, u Košarkaškoj ligi Srbije.

Slabo šutirajući i još slabije gradeći napad, novosadski tim je u Pančevu izgubio od Tamiša sa 68:71, po četvrtinama rezultat je glasio: 15:19, 18:17, 20:22, 15:13.

Pančevci su vodili od prvog do poslednjeg trenutka utakmice, samo u 23. minutu gosti su uspeli izjednačati na 45:45, a na kraju, kada je trojkama Ljubičića i Savića Vojvodina devet koševa prednosti domaćina svela na tri, poslužila ih je i sreća – gosti su traljavo odigrali dva napada.

Novosađani, koji važe za jednog od favorita KSL, su razоčarali publiku u gradu na Tamišu.

Očajno, slabo, nemaštovito, igrali su u napadu i teško gradili za šut povoljne pozicije.

Na utakmici su imali čak 42 uspešna skoka, naspram 22 ekipe Tamiša, ali su, ipak, na koš pucalii samo pedeset puta, dok su domaćini imali osam poklušaja više.

U narednom sedmom kolu “crveno- beli” na SPENS-u očekuju tim Novog Pazara.

Izvor: 021.rs/Živan Lazić