Početna Sport Košarkaši Vojvodine savladali ekipu Dinamika

Košarkaši Vojvodine savladali ekipu Dinamika

0

Košarkaši Vojvodine savladali su ekipu Dinamika, rezultatom 72:69.

Na teškom gostovanju u Beogradu novosadski “crveno-beli” su ostvarili trijumf iako su igrali bez prehlađenog prvog šutera Petra Rakičevića.

Po četvrtinama se igralo 14:13, 12:19, 21:10 i 25:27.

Vojvodina je odlično počela utakmicu i u petom minutu povela sa 12:1, ali je domaćin u drugoj četvrtini preokrenuo rezultat. Početkom drugog poluvremena, Novosađani ponovo dolaze do prednosti, Dorćolci, pak, sustižu, da bi se u poslednjoj deonici ekipe smenjivale u vođstvu.

U pravom trenutku kapiten Vojvodine Marko Ljubičić preuzima odgovornost i 45 sekundi pre kraja susreta trojkom dovodi svoj tim u vođstvo 67:64. Domaćini ulaze u penal završnicu procenjujući da su bolji šuteri sa linije slobodnih bacanja. No, bek Vojvodine Luka Nedeljkov postiže pet poena iz šest pokušaja, time donoseći i konačan uspeh.

Novom pobedom Vojvodina se sasvim približila vrhu tabele. No, videlo se da su igrači premoreni prevelikim brojem susreta u poslednjih mesec dana i dobro će im doći sedam dana predaha do derbija sa Zlatiborom u Novom Sadu.