Nova pobeda košarkaša Vojvodine, savladan Čačak

0

Košarkaši Vojvodine savladali su Čačak rezultatom 89:77.

Po četvrtinama rezultat je glasio 30:11, 16:21, 22:21, 21:24.

Nasuprot ranijim utakmicama, igrači Vojvodine su protiv ekipe Čačka 94 na samom startu zaigrali veoma snažno, hitro prenoseći loptu na protivničku stranu i umešno gradeći napad.

Brzo su poveli sa 12:0, da bi u šestom minutu vodili sa 23:3. Do kraja čevrtine i početkom druge nastavlaju istim tempom i vode sa 23 razlike.

Tu zastaju, što iskusni i uporni gosti koriste da smanje razliku.

Tokom treće deonice u tri navrata je bilo samo sedam poena razlike za “crveno- bele”, i tek tada bi puleni trenera Isakov Kovačevića zaigrali maksimalno odgovorno.

U poslednjoj četvrtini gosti su ponovo smanjili na sedam razlike i imali dva napada zaredom. Međutim, nisu ih iskoristili.

U suprotnom, novosadska ekipa bi došla u poziciju da se, posle izrazito visokog vođstva, grčevito bori za uspeh.

No, najbolji igrač utakmice Uroš Banjac je uzastopno postigao pet poena (ukupno 19) i razgalio navijače.

Uz njega, povremeno su se isticali Vučetić i Savić sa po 12 poena, dok je u ekipi gostiju odličan utisak ostavio centar Stajčić.

Publika, koja na SPENS dolazi u sve većem broju, prisustvovala je zanimljivoj i prilično neizvesnoj utakmici.

Koliko poklonici igre sa po dva koša mogu biti zadivljeni povremenim briljantnim periodima igre Vojvodine, isto toliko mogu biti razočarani čestim padovima.

Protiv Čačka su strepeli takoreći do poslednjeg minuta. Pobeda protiv Čačana je osmi u nizu uspeh Vojvodine, a peti u okviru Košarkaške lige Srbije.

Time su “crveno-beli” učvrstili prvu poziciju na tabeli.

U sledećem, dvanaestom kolu KLS, Novosađani putuju u glavni grad, na utakmicu sa ekipom OKK Beograd.

Izvor: 021.rs/Živan Lazić