Početna Sport Novosadska ŽKA savladala gošće iz Niša – 82:57

Novosadska ŽKA savladala gošće iz Niša – 82:57

0

Proteklog vikenda nastavljena je domaća liga za košarkašice. Novosadska Ženska košarkaška akademija je na SPENS-u upisala veoma važnu pobedu u borbi za opstanak u ligi savladavši gošće iz Niša – 82:57.

Domaće igračice bolje su ušle u duel. ŽKA je povela u ranoj fazi meča, a prednost je polovinom druge četvrtine postala i dvocifrena.

Ipak, gošće iz Niša su do poluvremena stekle rezultatski priključak te se na poluvreme otišlo sa 4 poena prednosti za Novosađanke. Ipak, u nastavku susreta, domaća ekipa ponovo pravi veliku rezultatsku seriju i do kraja treće četvrtine stiče 19 poena prednosti, kada je praktično i odlučeno pitanje pobednika.

Do kraja meča nije bilo većih promena, ŽKA prekida seriju od 5 uzastopnih poraza nad konkurentima za opstanak u ligi sa konačnih 82:57. Najefikasnije igračice u obe ekipe bile su kapiteni. Ana Perić postigla je 21 poen za ŽKA, dok je Mina Đorđević za Student ubacila 15.

U narednom 10. kolu novosadska ŽKA gostuje Kraljevu, dok će ekipa Studenta dočekati Vrbas.

Izvor: rtv.rs/Lazar Karanov