Početna Sport Poraz rukometašica Vojvodine od Mladosti iz Nove Pazove

Poraz rukometašica Vojvodine od Mladosti iz Nove Pazove

0

Rukometašice Vojvodine nisu uspele da upišu prvu pobedu u prvenstvu. One su u 9. kolu Superlige na svom terenu poražene od Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 32:27.

Niz bez trijumfa u sezoni Vojvodina je nastavila u duelu sa ekipom Mladosti iz Nove Pazove koja je slavila sa 32:27. Mladost je u Novi Sad došla kao favorit, ali je prvo poluvreme bilo praktično izjednačeno jer su domaće igračice pružile dobar otpor pa je rezultat posle prvih 30 minuta bio 13:13.

U nastavku iskusnija i uigranija gostujuća ekipa odlično je organizovala igru što im je donelo 5 golova prednosti i potpunu dominaciju. Vojvodina, koja ima problem sa povredama igračica i od početka sezone ne može da pronađe ritam i dođe do prvih bodova, nije uspela da se suprostavi ekipi koja je trenutno na trećem mestu na tabeli, pa su Pazovčanke zasluženo slavile na Slanoj bari.

Najbolja u pobedničkom timu sa 10 postignutih golova bila je Tina Paunić, dok je u taboru poražene ekipe 13 golova upisala Nevena Todorvski.

10. kolo na programu je u sredu, Vojvodina će dočekati Radnički, dok će Mladost gostovati kod ekipe Jagodine.

Izvor: rtv.rs/Jovana Kožlović