Početna Sport Prvi trijumf Voše ove sezone: Pobeda nad Radničkim i osvojena četiri boda

Prvi trijumf Voše ove sezone: Pobeda nad Radničkim i osvojena četiri boda

0

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Radničkog iz Niša rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Mocart Bet Superlige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Čumić u 15. i 40. i Bolingi u 74. minutu.

Voša je preuzela inicijativu od početka utakmice i prenela igru na polovinu protivnika.

U 15. minutu Voša je povela kada je Čumića sa 22-23 metra pogodio prvi ugao za 1:0.

Sledeći gol bio je u 40. minutu kada je kapiten Voše Čumić pogodio za 2:0.

Malbašić je oštro šutirao iskosa sa desne strane, Rosić je odbio loptu pravo na nogu Čumića koji je bio precizan po drugi put na meču.

Radnički je u 44. minutu uspeo da se vrati u meč i da smanji vođstvo Vojvodine, pošto je posle akcije sa desne strane i Rosićevog izbijanja na loptu naleteo Pejović i snažnim udarcem u levi ugao gola pogodio za 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Radnički je u 59. minutu uspeo da dođe do izjednačenja, posle akcije kroz sredinu i pasa Mesarovića, Marjanović je sa desetak metara savladao golmana Voše Carevića za 2:2.

Na isteku 73. minuta, Bolingi je bio na pravom mestu posle nove akcije koju je započeo Čumić i na petercu spojio napadača Voše za 3:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vojvodina posle četiri utakmice ima četiri osvojena boda, a u narednom kolu gostuje Mladosti u Lučanima, u subotu od 20.30 časova.