Početna Sport Vojvodina pobednik memorijala “Stevan Nešticki”

Vojvodina pobednik memorijala “Stevan Nešticki”

0

Fudbaleri Vojvodine osvojili su 40. memorijal “Stevan Nešticki” pošto su danas u finalu savladali ekipu Osijeka rezultatom 2:1.

Vojvodina je brzo stekla dva gola prednosti, strelci su bili Butraković i Boškan u 20. i 28. minutu, a Babić je početkom drugog poluvremena postavio konačnih 2:1.

Prethodno, u meču za treće mesto Partizan je pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 5:1. Strelci za Partizan bili su Makaji, Alilović, Jovanović, dok su Milosavljević i Stojaković postigli po autogol, jedini pogodak za Zvezdu dao je Katanić.

U meču za peto mesto, Ferencvaroš je pobedio Politehniku rezultatom 7:0. Dva pogotka dao je Ivanjoš, a po jedan Godenči, Varga, Serdnikov, Bagi i Nimš.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Lazar Jovanović iz Vojvodine.

Prvi strelac turnira je Dominik Babić iz Osijeka, najbolji golman je čuvar mreže “stare dame” Nikola Stefanović, dok je najbolji igrač sa brojem 6 bio Sergej Levak (Osijek).

Za najboljeg trenera proglašen je šef stručnog štaba Vojvodine Goran Zekić.

Statuu je dobio i najmlađi učesnik turnira Slobodan Jovanović, član Crvene zvezde.