Početna Sport “Vojvodina” savladala “Kabel” u prijateljskom meču

“Vojvodina” savladala “Kabel” u prijateljskom meču

0

Fudbaleri “Vojvodine” savladali su “Kabel” rezultatom 1:0, u prijateljskom meču, u okviru priprema za nastavak sezone.

Gradski rivali su odmerili snage pred oko 200 gledalaca u Fudbalskom centru “Vujadin Boškov”, a strelac jedinog pogotka bio je Vukadinović u 80. minutu meča.

Minutom ćutanja pred početak utakmice odana je počast Vasi Rutonjskom, članu “Vošine” generacije koja je osvojila Srednjoevropski kup i igraču koji se nalazi među 10 igrača sa najviše utakmica za novosadski klub.

Prva prilika na meču viđena je u 15. minutu, kada je Matića proigrao Bojić, koji se izborio za poziciju za udarac, šutirao dobro, ali nedovoljno precizno da savlada golmana “Kabela”. U dobroj prilici se nešto kasnije našao i Đuričin, ali je golman Pilipović dobro reagovao i sačuvao svoj gol.

“Voša” je protiv novosadskog prvoligaša imala inicijativu i u drugom poluvremenu, ali je do pogotka došlo tek u 80. minutu. Novi igrač Mrkaić je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je Vukadinović uklizao na loptu i prosledio je u nebranjenu mrežu.

Posle 80. minuta rezultat se nije menjao, pa su crveno-beli upisali prvu pobedu u 2020. godini.