Početna Sport Voša povela 1:0 u polufinalu plej-ofa

Voša povela 1:0 u polufinalu plej-ofa

0

Rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo sa 33:32 (28:28) u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije u Novom Sadu.

Vratilo se Vojvodini. Nakon poraza u finalu Kupa posle sedmeraca, sada su novosadski rukometaši bili efikasniji u penal seriji protiv Dinama. Golom Đorđića Vojvodina je slavila sa 33:32 i povela u polufinalu.

Prethodno, u regularnom delu susreta, propustili su igrači Vojvodine da u finišu utakmice osiguraju pobedu. Imali su vođstvo od 28:27 i napad na 30 sekundi pre kraja. Šut nije prošao, a onda su Novosađani napravili prekršaj za sedmerac koji su gosti realizovali.

Dinamo je imao i +3 na poluvremenu, nakon jednog od slabijih izdanja Vojvodine ove sezone. Ipak, podigli su se u nastavku i nošeni sjajnim krilom Milenkovićem, strelcem devet golova, uspeli da izjednače, povedu, ali ne i da sačuvaju prednost, pa su sedmerci odredili pobednika.

Na svu sreću, nije se ponovio scenario kao protiv Partizana, već su igrači Vojvodine bili sigurniji.

Golman Lučin je odbranio ključni penal u poslednjoj seriji Grozdaniću, da bi Đorđić pogodio za pobedu.

Vojvodina je tako povela sa 1:0 u pobedama u seriji gde će finalista biti tim koji dođe do dva trijumfa.

Druga utakmica polufinalne serije na programu je u subotu, u Pančevu.

Izvor: 021.rs