Početna Sport Partizan pao na Slanoj bari, Jugović startovao remijem

Partizan pao na Slanoj bari, Jugović startovao remijem

0

546260_399953736701111_30275301_nRukometaši Vojvodine pobedom nad Partizanom 29:23 započeli su trku za treću uzastopnu titulu, dok je Jugović odigrao u Kaću sa Spartakom 21:21 na startu plej-ofa Superlige.
Pred oko 500 gledalaca u hali na Slanoj bari, crno-beli su uspevali da drže korak do 10:10, mada je i pre toga Vojvodina imala prednost od 7:4 posle nekoliko neuspelih napada gostiju i pošto je Kocić uhvatio živu loptu Sretenoviću. Šampion je napravio seriju 5:0, da bi pred kraj poluvremena imao i plus pet (16:11).
U nastavku Novosađani su kontrolisali igru ne dozvolivši crno-belima da ugroze sigurno vođstvo koje je maksimalno iznosilo šest golova. Miloš Orbović je bio nerešiva enigma, najbolji strelac sa 7 golova. Uz njega Todorović sa 6 i Arsenić sa 4 pogotka.
U vojvođanskom derbiju Jugović i Spartak su odigrali nerešeno pred oko 1.000 gledalaca u kaćkoj dvorani “Hram”.
Kaćani su uspeli krajem prvog poluvremena da stvore ozbiljniju prednost od 12:8, ali su gosti uspeli da je brzo nadoknade i na poluvreme odu sa 12:12. U nastavku se igralo gol za gol, pa je remi najpravedniji ishod. Kod domaćih su se istakli Beloš sa 5, te Seleši i Lisica sa po 4 gola, a kod Subotičana Županjac sa 6 pogodaka.
Ranije su igrali Radnički – Metaloplastika 29:31.