Početna Sport Vojvodina poražena od AZ Alkmara

Vojvodina poražena od AZ Alkmara

0

AZ_Malbasic

Fudbaleri holandskog AZ-a iz Alkmara savladali su sinoć Vojvodinu na Karađorđu sa 3:0 u prvom susretu plej-ofa za Ligu Evrope i praktično rešili pitanje pobednika ovog dvomeča.

Pred oko 10.000 gledalaca, dva gola za goste postigao je Vujtens u 32. i 80. minutu, a jedan Frajdej u 46. minutu.

Vojvodina je igrala previše oprezno i stisnuto, iako je dobro otvorila meč i imala dve fantastične prilike. Slično kao i sa Viktorijom prošle sezone i ovog puta je posle promašenog zicera neobjašnjivo stala, a ta pasivnost i sopstvene greške koštali su je golova iako je bila ravnopravan protivnik.

Iskusni holandski fudbaleri su se nakon vođstva daleko više opustili i samim tim postali opasniji po gol domaćih, a uigrana odbrana je bila nepremostiva prepreka za Lalatovićev tim koji je imao želju da smanji rezultat, ali ih je treći gol potpuno potopio.

Gosti su na kraju zasluženim aplauzom ispraćeni od novosadske publike. Revanš koji će biti samo formalnost je 25. avgusta u Alkmaru od 20 časova.