Početna Sport Vojvodina ubedljivim rezultatom savladala ekipu Metalca

Vojvodina ubedljivim rezultatom savladala ekipu Metalca

0

U poslednjem susretu 26. kola Superlige, Vojvodina je na gostovanju Metalcu slavila rezultatom 3:0. Filip Malbašić je tresao mrežu domaćina u 15. i 85. minutu, a u strelce se upisao i Aleksandar Paločević, koji je ušao sa klupe i pogodio iz “slobodnjaka” u 73. minutu.

Novosađani su brzo preboleli šokantan poraz od Zvezde i nastavili tamo gde su stali pre duela sa beogradskim crveno-belima. Posebno se ističe Malbašić koji je u odličnoj formi, a u poslednjih sedam prvenstvenih kola postigao isto toliko golova, ukupno 15 ove sezone.

Ostali rezultati: Crvena zvezda – Javor 3:0, Mladost – Partizan 0:2, Borac – Čukarički 2:3, Napredak – Radnik 2:1, Rad – Spartak 2:0, Voždovac – Bačka 4:0 i Radnički – Novi Pazar 2:2.

Tabela: Zvezda 67, Partizan 61, Vojvodina 57, Napredak i Radnički po 40, Mladost 38, Voždovac 37, Javor 36, Spartak 34, Čukarički 33, Rad 29, Metalac 26, Bačka 24, Radnik 21, Borac 18, Novi Pazar 17.

U narednom Kolu Vojvodina dočekuje lučansku Mladost.

Autor i foto: 021.rs