Početna Sport Vošini odbojkaši sigurni u Kragujevcu

Vošini odbojkaši sigurni u Kragujevcu

0

Odbojkaši Vojvodine bili su sigurni na gostovanju u Kragujevcu, pošto su savladali Radnički sa 3:1 u setovima.

Kragujevčani su bolje otvorili meč i od starta prvog seta su vodili. Na kraju su ga i priveli sigurno kraju, pri rezultatu 25:22.

Gubljenje prvog seta delovalo je otrežnjujuće na igrače Vojvodine, koji su od tog momenta zaigrali mnogo bolje. Krenuli su od starta da vode, iako se protivnik u jednom momentu približio na 15:14, ali je Voša ubrzo uspela da se odlepi i da privede kraju drugi set sa 25:21.

Velika borba vodila se u trećem i četvrtom setu. Bila je to praktično igra nerava. Radnički je imao prednost u trećem setu od 23:22, ali na kraju su Novosađani bili smireniji i taktičniji, pa su uz dobar servis kapitena Simića došli u novo vođstvo i poveli u setovima.

Slična situacija je viđena u finalnom setu. Imala je Vojvodina prednost od 23:21, hteli su brzo da završe posao, ali su na kraju prokockali dve meč lopte i domaćini su se vratili na 24:24. Ipak, više preciznosti pokazali su šampioni, koji su upisali novu pobedu u prvenstvu.

Posle četiri kola Vojvodina je prva na tabeli, sa devet osvojenih bodova.