Početna Sport Mladi rukometaši Vojvodine osvojili Svetski kup u Italiji

Mladi rukometaši Vojvodine osvojili Svetski kup u Italiji

0

Kadeti RK Vojvodine, državni prvaci, osvojili su u subotu, 15. jula, turnir “Interamni Svetski kup” u Teramu u Italiji, na kojem je nastupilo 200 ekipa iz celog sveta.

Rukometaši rođeni 2007. godine i mlađi, koje predvodi trener Zoran Abramović, najpre su u grupnoj fazi ostvarili svih šest pobeda, tako što su nadigrali vršnjake iz Danske, Saudijske Arabije, Poljske, Kanade, Brazila i zemlje domaćina.

U četvrtfinalu Novosađani su bili bolji od ekipe Rudesdal iz Danske, u polufinalu od Herkulesa iz Brazila, a u finalu od Colegio de Sao Joao iz Portugala.

Svetski kup u Teramu održan je jubilarni 50. put, a prvi put je neka ekipa iz Srbije uspela da osvoji pehar.

Kadeti Vojvodine dominantno su u prošloj sezoni osvojili prvenstvo Srbije, a već nekoliko igrača je debitovalo i za prvi tim.