Početna Sport Novosađanka Sonja Stojanović šampionka Srbije u mačevanju

Novosađanka Sonja Stojanović šampionka Srbije u mačevanju

0

Na državnom prvenstvu u mačevanju, održanom u Novom Sadu, mačevalački klub “Novi Sad” osvojio je čak 6 odličja. Sonja Stojanović postala je šampionka naše države iako ima tek 19 godina.

Mlada takmičarka iz Novog Sada postizala je sjajne rezultate u mlađim uzrastima, a sada je uspela sve to da kruniše osvajanjem zlata u seniorskoj kategoriji.

“Krajni cilj jesu Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine. Uvek težim i, dok se bavim ovim sportom, težiću da uspem prvo da se kvalifikujem, a onda i da osvojim neku medalju na Olimpijskim igrama”, istakla je Sonja Stojanović.

Osim Sonje, za “Novi Sad” Miloš Hrgović je osvojio treće mesto u muškoj konkurenciji. Kada je reč o ekipnom takmičenju, ženski floret i mač zauzeli su drugo mesto, dok su u muškoj konkrenciji u obe discipline osvojene bronzane medalje.

Izvor: rtv.rs/Nikola Bugarski