Početna Sport Rukometaši Vojvodine pobedili Dinamo, u revanš idu sa šest golova prednosti

Rukometaši Vojvodine pobedili Dinamo, u revanš idu sa šest golova prednosti

0

Rukometaši Vojvodine savladali su na svom terenu Dinamo sa 28:22 u prvom meču finala Kupa Srbije.

Uvodni minuti susreta doneli su kao što se i očekivalo grubu igru i napetost. Vojvodina je igrala solidno u napadu i kada nije uspevala da postigne gol imali su šansu sa sedmerca gde je neumoljiv bio Boris Puhovski. S druge strane gosti su dobro trčali i kontrama dolazili do golova.

Voša je konstantno vodila, ali su ih Pančevci pratili u stopu i nisu im dozvoli da naprave osetniju razliku.

Na isteku 45. minuta domaći su imali tri gola prednosti (21:18), a u tom periodu igre Boris Puhovski je bio vođa crveno-belih na terenu, razigravao saigrače, ali i sam postizao golove. U redovima šampiona Srbije važnu ulogu imao je i golman Luka Arsenić koji je u važnim trenucima imao nekoliko vezanih intervencija. Slomila je Voša snažan otpor Pančevaca, održavali su vođstvo i upisali pobedu.

Pobednik Kupa biće onaj ko nakon odigranog i drugog susreta bude imao bolju gol razliku.

Revanš se igra u nedelju od 17.45 sati u hali “Strelište” u Pančevu. Prednost od šest golova za Vojvodinu nije prevelika, ali je značajna.

Ove sezone Vojvodina je deseti put uzastopno osvojila domaći šampionat. Upisan je internacionalni uspeh osvajanje EHF kupa.