Početna Sport “Vojvodina” ubedljiva protiv “Tuluza”

“Vojvodina” ubedljiva protiv “Tuluza”

0

Odbojkaši “Vojvodine NS seme” savladali su sinoć na Spensu ekipu francuskog “Tuluza” rezultatom 3:0 u prvom kvalifikacionom duelu za Ligu šampiona.

Nošeni podrškom oko 4.000 gledalaca u Velikoj dvorani na Spensu, Novosađani su neočekivano lako došli do pobede protiv šampiona Francuske posle svega sat i po igre, po setovima 25:22, 25:23, 25:21.

Crveno-beli su konstantno igrali u visokom ritmu, dok su gosti tek povremeno dolazili do prednosti u drugom i trećem setu, ali nisu uspeli da izdrže pritisak domaćih odbojkaša.

Najefikasniji su bili Mehić i Vučićević sa po 12 poena, a pratili su ih Kujundžić i Simić sa po 8. S druge strane, istakli su se Temponi sa 15, te Bašić sa 13 poena.

Revanš se igra u Tuluzu u nedelju 12. novembra od 20h. Pobeda ili dva dobijena seta “Vojvodinu” vode dalje, a suprotnom igraće se “zlatni” set.

Bolji iz dvomeča će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona, a poraženi u CEV kupu.