Početna Sport Vojvodina uzvratila Vršcu u košarci

Vojvodina uzvratila Vršcu u košarci

0

Košarkaši Vojvodine savladali su Vršac sa 80:72 nakon mnogo napora i “tvrde” utakmice. Po četvrtinama rezultat je glasio 27:16, 14:21, 22:15, 19:20.

Domaćini su prvu četvrtinu odigrali odlično, bilo je to možda i najbolje izdanje “crveno-belih” u ovoj sezoni.

Publika je razdragano pozdravljala atraktivne poteze Kaningema, Nikolića i Džonsona, na predah se moglo otići i sa više od jedanaest poena razlike.

No, u drugih deset minuta Vrščani su pokazali da su neugodna ekipa koja igra brzu i modernu košarku. Pri tome i veći broj košarkaša ima pouzdan šut za tri poena.

Smanjili su vođstvo novosadskog tima na samo dva razlike, a i u trećem delu su dugo bili na najviše koš, dva minusa.

Tek pred kraj, tim Miloša Kovačevića dostiže solidnih osam poena prednosti.

Pokazalo se da je to dovoljna zaliha, mada je ekipa iz Banata gotovo do pred sam kraj pretila da načini preokret.

Tako je Vojvodina pobedila u derbiju i Vrščanima uzvratila za poraz u prvom delu prvenstva.

Domaćini su igrali snažno u odbrani, brzo su iz odbrane prelazili u napad, ali su imali previše izgubljenih lopti. Gosti su još jednom u Novom Sadu prikazali modernu košarku. Za iznenađenje im je nedostajao još igrač, dva više u rosteru.

U redovima Vojvodine isticali su se Kaningem i Savić, dok se novajlija Nikolić brzo uklapa u igru novog tima. Među Vrščanima, uz uvek dobre Savića i Filipsa, zapažen je bio i centar Đorđević.

Novom pobedom Vojvodina se učvrstila na liderskoj poziciji, a sledeće nedelje Novosađani gostuju ekipi Metalca u Valjevu.

Vrščani ostaju na četvrtom mestu, a sledeće nedelje ponovo igraju derbi, protiv Spartaka na sopstvenom terenu.