Početna Sport Partizanovci srušili Partizan: Vojvodini derbi na “Karađorđu”

Partizanovci srušili Partizan: Vojvodini derbi na “Karađorđu”

0

U poslednjoj utakmici 28. Kola Mocart bet Superlige, Vojvodina je sa 2:1 (0:0) pobedila Partizan. Derbi na novosadskom stadionu “Karađorđe” odlučen je u drugom poluvremenu.

Partizanu su presudili partizanovci – Filip Malbašić i Nemanja Nikolić.

Najpre je u 53. minutu, posle odličnog dodavanja Nikole Čumića, Malbašić glavom sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Prednost Vojvodine udvostručio je Nemanja Nikolić, na asistenciju Veljka Simića u 84. minutu. Majstorski se iskrao Vujačiću i prevario istrčalog golmana Nemanju Stevanovića.

Vratio se Partizan u finišu utakmice. Uoči početka nadoknade vremena, sjajan gol Danila Pantića doneo je nadu Beograđanima da dođu barem do boda. Nisu uspeli, Vojvodina je u mirnoj igri sačuvala prednost i tri boda. Prvi put su Novosađani pobedili Partizan od avgusta 2020.

Meč na “Karađorđu” ispratilo je oko 7.000 gledalaca.

Izvor: sportklub.n1info.rs/Branko Spasojević