Početna Sport Odbojka: “Vojvodina” i “ACH Volley” u borbi za prvo mesto

Odbojka: “Vojvodina” i “ACH Volley” u borbi za prvo mesto

0

Odbojkaši “Vojvodine” zabeležili su i drugu pobedu na Memorijalu velikana, pošto su u subotu u Maloj sali Spensa, savladali ekipu “Calcit Volley” 3:2 (25:15, 16:25, 25:23, 17:25, 15:7).

Trener Siniša Gavrančić malo je mešao karte i pružio šansu praktično svim igračima. Meč su počeli Radović, Buša, Kovačević, Perić, Simić, Andrej Rudić i libero Negić, a tokom utakmice ulazili su i Mašulović, Blagojević, Nikić i David Rudić.

Novosađani su odlično počeli, igrali sigurno, borbeno, konkretno i to je brzo donelo visoku prednost, koju su sačuvali do kraja – 25:15. Ipak, slovenački predstavnik uzvratio je na isti način, poremetio crveno-bele i izjednačio na 1:1 u setovima. Neke promene urodile su plodom, a “Vojvodina” je u trećem periodu pokazala i upornost i mirnoću. Na 22:22 ušao je Nikić, te je najpre napad realizovao Kovačević, pa Blagojević, a tačku je za 25:23 stavio Kovačević. Ponovo su usledile oscilacije, gosti se nisu predavali, pa su se izborili za taj-brek. U petom setu domaćin ništa nije želeo da prepusti slučaju, na startu je napravio razliku, stigao i do kapitalnih 12:5, što je samo značilo rutinski završetak. Dobrim potezima u ovom delu istakao se Filip Kovačević.

– Igra je bila dosta slabija, nego u prvom kolu. Dobro smo počeli, u prvom setu je sve funkcionisalo, ali u drugom, trećem i četvrtom dosta toga nije bilo dobro, prijem, blok, organizacija. No, na oscilacije smo i računali, svi su dobili priliku, u petom je to bilo bolje i važna je pobeda – izjavio je trener Siniša Gavrančić.

U drugoj utakmici, koja je takođe završena posle pet setova, “ACH Volley” je uspeo od 0:2 da dođe do 3:2 protiv “HAOK Mladosti” (17:25, 20:25, 25:20, 26:24, 15:9)

Danas se u 11 sati sastaju “HAOK Mladost” – “Calcit Volley”, dok u 13.30 igraju “Vojvodina” i “ACH Volley”. Meč Novosađana i Ljubljančana odlučiće o pobedniku turnira. Ulaz je besplatan.

Izvor: Mojnovisad.com